Slajd 1
Dochodzenie odszkodowań    Pomoc prawna    Zastępstwo procesowe

Blog

Opodatkowanie odsetek i odliczenie wynagrodzenia kancelarii Napisano dnia: wtorek, 10 marca 2015; 21:13:11, Autor: Administrator

Mało kto sobie zdaje sprawę z obowiązków podatkowych w sprawch odszkodowawczych.

Dlatego zapraszam do zapoznania się z interpretacją podatkową.

Pamiętajmy, nie wszystkie odszkodowania zwolnione są od podatku. Jest cała masa wyjątków, np. odsetki za zwlokę, wyrównanie utraconego dochodu, czy też odszkodowania wypłacane w związku z prowadzoną działalnościa gospodarczą.

Zawsze informujemy Klientów o obowiązkach podatkowych, ale... No właśnie, co urząd to inna interpretacja.

Plaga handlu danymi osobowymi cz. 2 Napisano dnia: czwartek, 5 lutego 2015; 11:52:55, Autor: Administrator

Oficer kieleckiej policji zatrzymany! – nowe fakty. Zobacz jak wyciekały informacje o rannych i wypadkach

Oficer z długim stażem z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach został w poniedziałek zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, czyli tak zwaną policję w policji.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jest podejrzewany o nielegalne pozyskiwanie danych osobowych uczestników wypadków drogowych z baz danych policji i przekazywanie ich przedstawicielom firm ubezpieczeniowych. Miał z tego czerpań korzyści.

Zatrzymany to oficer kieleckiej policji z 29-letnim stażem, pracujący w wydziale chroniącym niejawne informacje, podejrzany o przekazywanie danych o wypadkach kobiecie zajmującej się odszkodowaniami. Obojgu grozi do 10 lat więzienia.

O tej sprawie informowaliśmy w środę rano jako pierwsze. W poniedziałek funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali 49-letniego funkcjonariusza Wydziału Kontroli i Ochrony Informacji Niejawnych Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

– Mężczyzna usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych poprzez nieuprawnione przetwarzanie danych osobowych dotyczących stanu zdrowia osób, danych o wypadkach drogowych i przekazywanie ich osobie nieuprawnionej w celu wykorzystania w postępowaniach odszkodowawczych oraz uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu – opowiada Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Według śledczych proceder trwał od 2009 roku, a policjant zarobił co najmniej 36 tysięcy złotych. Ustalenia trwają i kwota może być wyższa.

Zatrzymano też 53-latkę podejrzaną o podżeganie policjanta do przekroczenia uprawnień i wręczanie korzyści, by go do tego skłonić. Według ustaleń prokuratury, kobieta wykorzystywała dane w postępowaniach odszkodowawczych.

– Obie osoby przyznały się do zarzucanych im czynów i złożyły wyjaśnienia, które w większości są zgodne z ustaleniami śledztwa. Prokurator zastosował wobec nich dozory, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju – mówi prokurator Prokopowicz. Policjant ma wpłacić 60 tysięcy poręczenia, kobieta 50 tysięcy. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli mienie warte łącznie 60 tysięcy złotych.

echodnia.eu

Obnażony Klient Napisano dnia: czwartek, 29 stycznia 2015; 18:38:21, Autor: Administrator

Szanowni Klienci!
Apelujemy do Was, abyście nie udostępniali i zabronili swoim znajomym publikowania Waszych zdjęć na portalach społecznościowych, publicznych albumach Picassa, Google i wszelkich innych portali!
Dziś znów otrzymujemy odpowiedź na nasz pozew sądowy, gdzie prawnicy firmy ubezpieczeniowej zamieścili zdjęcia i wpisy naszego klienta, który "obnaża" się przed szeroką publiką, jak się świetnie bawi, podróżuje, oddaje swojej motocyklowej pasji, itd.

Niestety, to silny argument strony pozwanej (ubezpieczyciela). Nie dawajmy swoim przeciwnikom broni.

 

Plaga handlu danymi osobowymi Napisano dnia: czwartek, 29 stycznia 2015; 18:21:48, Autor: Administrator

Plaga handlu danymi osobowymi.
W związku z zaobserwowanym nasileniem przypadków coraz częstszego handlu danymi osobowymi osób poszkodowanych w wypadkach (nie tylko drogowych), proponuję, gdy zapuka do Państwa drzwi lub zadzwoni, ktoś kto zaoferuje Wam dochodzenie odszkodowania, to umówcie się na spotkanie w swoim domu.
Od razu wezwijcie na miejsce policję. Gdy naganiacz pojawi się u Was w domu, policjanci będą zmuszeni zadać mu kilka niewygodnych pytań, np.: skąd  pozyskał dane osobowe z adresem, nr telefonu i informacją o rodzaju doznanych obrażeń?
Zdziwicie się skąd te dane są pozyskiwane...
Policja, strażacy, pracownicy pogotowia ratunkowego, salowe, ups. sanitariuszki, pielęgniarki, lekarze... Problem narasta.
Dlatego w naszej firmie, docieramy do poszkodowanych w sposób etyczny i zgodny z prawem.
Przez to mamy Wasze zaufanie.
 
 
Ubezpieczalnie kontra firmy odszkodowawcze Napisano dnia: wtorek, 27 stycznia 2015; 23:21:45, Autor: Administrator

Ciekawy artykuł. Widziane oczyma Polskiej Izby Ubezpieczycieli... Jest dużo prawdy w treści, zwłaszcza w opisie metod pozyskiwania klientów przez największe kancelarie odszkodowawcze działające w Polsce (NIESTETY).
Najciekawszy jest jednak fragment, w którym przedstawiciel PIU celowo podaje nieprawdziwą informację mającą zdyskredytować firmy odszkodowawcze: "...Po zapoznaniu się z drukiem poszkodowany ma wiedzieć, jaki rodzaj usługi firma oferuje, do czego kancelaria się zobowiązuje, jakie wynagrodzenie pobiera (zwyczajowo 1 proc. od wygranej kwoty)..." - większej bzdury dotyczącej wysokości prowizji nie czytałem od początku działalności.
Mogę podać przykład szczecińskiego rynku i konkretnego przypadku wypadku śmiertelnego z ul. Przestrzennej - lokalna firma pobrała prowizję w wysokości 35% + VAT... A w trakcie sprawy pobrali od rodziny zmarłego wynagrodzenie dla współpracującego z nimi rzeczoznawcy w wysokości ponad 3.000 zł!
Natomiast inna firma z Legnicy proponuje prowizje nawet 40% + VAT...
Wszystko z życia...
Na szczęście dziennikarz poszedł dalej i podał faktyczną sytuację gdy poszkodowany zdecyduje się na wystąpienie z powództwem do sądu. Mooga to również potwierdzić moi klienci.
Zasądzane odszkodowania często są wielokrotnością proponowanej przez zakłady ubezpieczeń kwoty.

Przykład: propozycja Hestii - 65 tys. zł. Nasz wynik: 208 tys. zł + dożywotnia miesięczna renta 1.200 zł, a także wyrównanie rent wstecz za 3 lata.
Prawda, że brzmi to inaczej?

A na koniec: TAK, metody pozyskiwania danych przez "łapaczy", opłacanie personelu szpitalnego, strażaków, policjantów, pracowników pogotowia powinno w końcu zainteresować organy ścigania!
Dlatego w naszej firmie mamy zasadę, iż poszkodowany dociera do nas sam. Nie łowimy w internecie, szpitalach, zakładach pogrzebowych, parafiach, itp. To obrzydliwe.

 

Reklama dżwignią sukcesu :) Napisano dnia: piątek, 30 stycznia 2015; 23:57:51, Autor: Administrator

Zapraszam do obejrzenia krótkiej reklamy naszej firmy.
Kliknij tutaj
.

 

Kontakt

Biuro Szczecin

Działamy na terenie całego kraju.

Telefony

Ciekawe linki

Co na blogu?

Facebook

Copyright © 2015   Celem Wojciech Bierdziński